Mihăilă a spart gheața la Parma! A marcat primul gol și a fost desemnat cel mai bun jucător al echipei

Parma Calcio a fost eliminată aseară din Cupa Italiei, după înfrângerea de pe terenul celor de la Lazio Roma, scor 1-2!

Cu fostul fotbalist al Craiovei în teren din primul minut, Parma nu a izbutit să treacă în următoarea fază a Cupei Italiei, după ce a fost eliminată de Lazio. Echipa internaționalului român s-a văzut condusă încă din minutul 23 al partidei, după reușita lui Parolo.

Valentin Mihăilă a izbutit să marcheze primul gol în tricoul Parmei în minutul 83 al partidei, moment în care a reușit să restabilească egalitatea printr-un șut la colțul lung. Mihăilă a fost desemnat cel mai bun jucător al echipei sale, datorită evoluției sale de pe toată durata partidei. Drept urmare, publicația italiană Gazzetta dello Sport i-a acordat nota 6,5, cea mai mare din echipa sa și i-au făcut o scurtă    caracterizare.