FCSB – Alashkert 2-3. Roș-albaștrii, aproape de o rușine istorică

FCSB a pierdut rușinos în fața armenilor de la Alashkert, 2-3, dar s-a calificat în turul al treilea al Europa League datorită victoriei din primul meci, 3-0 în Armenia.

Surpriză mare la Giurgiu, acolo unde FCSB nu a putut să o învingă pe Alashkert!

Roș-albaștrii au deschis scorul prin Florin Tănase, după un penalty obținut tot de el (10).

A urmat un adevărat coșmar pentru echipa pregătită de Bogdan Andone.

Armenii au egalat în minutul 23, prin Marmentini, și au preluat apoi conducerea, după un penalty care s-a lăsat și cu eliminarea lui Bălașa. A transformat tot Marmentini (27).

Până la pauză, armenii au înscris și golul al treilea, prin Galvao (45).

Cu emoții mari în cerea ce privește calificarea, roș-albaștrii i-au liniștit pe adversari în minutul 59. Florinel Coman a marcat pentru 2-3, iar FCSB merge mai departe.

În turul al treilea, FCSB va juca împotriva echipei Mlada Boleslav.

Urmărește desfășurarea partidei în format live-text și VIDEO cu golurile pe realitateasportiva.net.