Liga 1. Viitorul - Astra. Meci slab făcut de echipa lui Hagi, dar "Regele" a ieșit bine

Viitorul Constanţa a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, contra echipei Astra Giurgiu, în etapa a opta a play-off-ului Ligii 1.

Astra a deschis scorul în minutul 3, iar Drăguş a egalat în minutul 76, din apropiere. S-a terminat 1-1, iar Astra ajunge la patru meciuri fără înfrângere şi se menţine pe locul 4, cu 33 de puncte, la un punct avans de trupa lui Hagi.

Viitorul - Astra 1-1 (Drăguş 76'/Abang 3')

FC Viitorul: Cojocaru - Mladen, Ghiţă (Hodorogea ’65), De Nooijer, Cr. Ganea – Ciobanu (Lima ’46), Cicâldău, Vînă - I. Hagi – Gavra (Drăguş ’46), Măţan. Antrenor: Gheorghe Hagi

Astra Giurgiu: Iliev - Bejan, Polczak, Erico – Butean (Balaure ’34), Seto, Dandea, Radunovic - Stan, Abang (Vera ‘90+1), Fl. Matei (Buş ’89). Antrenor: Gheorghe Mulţescu