Devis Mangia e categoric: ”Jucătorii vor revanșa cu FCSB!”

Devis Mangia

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni duminică, 31 martie, pe Arena Națională!

Universitatea Craiova a pierdut ultima întâlnire cu roș-albaștrii, iar Devis Mangia nu concepe o nouă înfrângere. Tehnicianul formației din Bănie a explicat că jucătorii vor să-și ia revanșa și vor să demonstreze că sunt fotbaliști. Mangia așteaptă suporterii olteni în număr cât mai mare pe Arena Națională.

”Important pentru mine este ca echipa să facă o partidă bună. Sper că va fi aglomerat drumul dacă învingem. Dacă rezultatul este negativ, nimic nu este decis. Arbitrii nu sunt o problemă pentru mine. Avem soluții pentru FCSB, iar în acest moment avem 18 jucători care pot juca.” Citește continuarea declarației pe realitateasportiva.net.

Koljic, marele absent al partidei cu roș-albaștrii!

Golgheterul Elvir Koljic s-a accidentat în victoria Bosniei contra Armeniei, scor 2-1, în preliminariile EURO 2020. Atacantul l-a înlocuit pe superstarul Romei, Edin Dzeko, în minutul 87, dar după doar trei minute a cerut intervenția medicilor din cauza unei dureri la coapsă.