ADRIAN MUTU. Dublă pentru Petrolul Ploieşti

Adrian Mutu

ADRIAN MUTU. Echipa Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, duminică, scor 2-2 (2-1), cu formaţia Şerif Tiraspol din Republica Moldova, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării prahovene.

ADRIAN MUTU. Golurile ploieştenilor au fost marcate de ADRIAN MUTU, în minutele 3 şi 19, în timp ce pentru moldoveni au înscris Luvannor, în minutele 30 şi 74.

Antrenorul Cosmin Contra a început meciul în următoarea formulă de echipă: Povilas - Alcenat, Geraldo, Manasse, Guilherme - Hoban, De Lucas - Priso, Zicu, Morar - Mutu. În repriza secundă au mai evoluat Gerson, Mustivar, Achim, Romario, Beța şi Camara.

ADRIAN MUTU. Următorul meci amical al prahovenilor va avea loc la 11 februarie, împotriva formaţiei ruse Kuban Krasnodar.