A venit verdictul medicilor pentru jucătorul lăudat de Gigi Becali și ieșit accidentat în meciul cu Sepsi

FCSB

Meciul dintre FCSB și Sepsi a fost cu ghinion pentru Ionuț Panțîru, elevul lui Toni Petrea.

În partida pierdută la Giurgiu, duminică, cu scorul de 1-2, fundașul stânga a putut să evolueze în condiții normale de joc doar 20 minute. A fost schimbat în minutul 33 după ce a fost accidentat de coechipierul Adrian Șut, care a intrat prin alunecare la genunchii jucătorului de 25 ani. Fundașul care l-a impresionat pe Gigi Becali a aflat astăzi verdictul medicilor.

Pentru a vedea cât va absenta jucătorul despre care patronul celor de la FCSB a spus că trebuie să fie tot timpul titular, accesează realitateasportiva.net.