Realitatea.net
MENIU

Accident grav în Buzău. Două femei au fost rănite, după ce au fost lovite de o mașină pe o trecere de pietoni

Un accident rutier grav a avut loc joi seară, în municipiul Buzău. Două femei au ajuns la spital cu mai multe răni, după ce au fost lovite din plin de o mașină pe o trecere de pietoni. 

Din primele informații, cele două femei de 54 și repectiv 66 de ani, ambele din municipiul Buzău, s-au angajat în traversarea unei străzi în zona marcajului pietonal, când la un moment dat au fost lovite în plin de o mașină

Potrivit reprezentanților IPJ Buzău, la volanul autoturismului se afla un bărbat în vârstă de 51 de ani. 

La scurt timp, la fața locului a intervenit un echipaj medical care a preluat victimele și le-a transportat de urgență la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Judeţean de Urgenţă Buzău.

În acest caz, a fost întocmit un dosar penal, iar poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Mai multe articole despre:
Buzău accident trecere de pietoni