Advertising
Advertising
VIDEO | Inundații de amploare în țară. Sute de hectare acoperite de ape, drum județean BLOCAT
12 feb. 2021, 11:51
Actualizat: 12 feb. 2021, 11:55

Alertă de inundații
Articol scris de Scris de Irina Chirtoc
Advertising
Sursă: Realitatea Plus
Este alertă de inundații în comunele Almaș și Dieci din județul Arad! Joi noapte, Crișul Alb a ieșit din matcă și a inundat un drum județean și 200 de hectare de terenuri, relatează Realitatea Plus.
Deocamdată, circulația pe Drumul Județean 708, care face legătura între cele două localități, este oprită.
Reamintim că aproape jumătate din țară se află sub coduri galbene și portocalii de inundații. Sunt vizate râuri din județele Bihor, Arad, Hunedoara, Alba, Cluj, Mureş, Maramureş, Satu Mare, Bistriţa Năsăud, Sălaj, Hunedoara, Sibiu, Timiş, Caraş-Severin, Gorj, Mehedinţi și Constanța. O atenționare vizează și Dunărea. Harta zonelor afectate este disponibilă AICI.
Advertising
Advertising
Citește și:
- 11:57 - O nouă dronă suspectă, descoperită în județul Tulcea. Ar fi similară cu cea căzută în Galați - SURSE
- 11:48 - Incendiu violent în Vrancea: 11 case din lemn au fost cuprinse de flăcări
- 11:43 - Acuzațiile miniștrilor PSD demisionari, după ce Bolojan a cerut tăieri. Lista măsurilor care au lovit cetățenii în plină criză
- 11:35 - Zeci de benzinării din România au rămas fără carburant. Avertisment sumbru privind prețurile la pompă
Advertising
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea.NET și pe Google News
Advertising
Advertising














